Politike

Gaz lotsjellës ndaj protestuesve, Vasili-Lleshajt: Po helmon shqiptarët për pushtetin e një njeriu të kriminalizuar

Kreu i ish-grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të statusi në Facebook se ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj po sillej si gangster ordiner.
Featured image of article: Gaz lotsjellës ndaj protestuesve, Vasili-Lleshajt: Po helmon shqiptarët për pushtetin e një njeriu të kriminalizuar Sandër Lleshaj dhe Petrit Vasili

TIRANË– Kreu i ish-grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me masat e policisë gjatë protestës së opozitës.

Me anë të një postimi në Facebook, Vasili shkruan se ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj po sillej si gangster ordiner.

“Lleshaj helmon shqiptarët e thjeshtë e të varfër vetëm për pushtetin e një njeriu të çmendur e të kriminalizuar, që për pushtetin e tij edhe vret njerëz. Të mendohet mirë se mandati i mbaron shpejt llogaria mbetet….”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimi i plotë:

(k.m./dosja.al)

Shto Koment