Sport

Gattuso e ka ndryshuar Hysajn, menaxheri i tij nuk do të flasë për Romën

Flet Giuffredi, njeriu i cili mbron prej vitesh interesat e mbrojtësit kuqezi
Featured image of article: Gattuso e ka ndryshuar Hysajn, menaxheri i tij nuk do të flasë për Romën Elseid Hysaj, futbollist i Napolit

Mario Giuffredi, menaxheri i Elseid Hysajt, ka folur në një intervistë të dhënë për Radio Kiss Kiss për të ardhmen e lojtarit të kombëtares shqiptare, i cili pritet të largohet nga Napoli në verë.

“Siç kam thënë edhe më parë, Elseidi ka bërë një rikuperim të rëndësishëm me trajnerin Gatttuso. Ai është kthyer në nivelet e treguara me Sari-n”, ka thënë Giuffredi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Gattuso e vlerëson shumë, por ai është në një nivel me Di Lorenzo-n dhe nuk mund të kesh dy lojatrë të të njëjtit nivel në të njëjtin rol. Roma? Nuk e di, nuk ka kuptim të flasim për skuadra tani”.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment