Kuriozitete

Gati të përfundojë në tragjedi, 17 të plagosur në paradën e elefantëve në Sri Lanka(Video)

Parada e elefantëve në Sri Lanka gati sa nuk ka përfunduar në tragjedi pasi dy elefantë kanë marrë par dhe kanë shkelur njerëzit në rrugë.
Featured image of article: Gati të përfundojë në tragjedi, 17 të plagosur në paradën e elefantëve në Sri Lanka(Video) Foto nga parada e Elefantëve në Sri Lanka

SRI LANKA- Nga parada e përvitshme  e elefantëve në Sri Lanka dhjetëra njerëz kanë mbetur të plagosur.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë të vdekur, pasi kjo paradë ishte gati të kthehej në tragjedi, si shkak i dy elefantëve që morën para disa njerëz, i shkelën, i goditën duke i lënë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nga mediat e huaja raportohet që të paktën 17 persona të kenë mbetur të plagosur nga vrapimi që bënë elefantët.

Burimi: BBC

A.C/Dosja.al

Shto Koment