Bota

Gates “refuzon” iOS dhe Mikrosoft, përdor sistemin Android në telefon: Është më fleksibël  

Financialexpress shkruan se Gates ka thënë se programi i Android i duket më i thjesht dhe fleksibëll, ndërsa sistemi iOS dhe Mikrosoft, të cilin Gates e ka ndërtuar vetë, mendon se janë më të ngatërruar.
Featured image of article: Gates “refuzon” iOS dhe Mikrosoft, përdor sistemin Android në telefon: Është më fleksibël   Bill Gates

SHBA- Manjati i pasurive, Bill Gates ka treguar se i pëlqen më shumë sistemi operativ i Android. Financialexpress shkruan se Gates ka thënë se programi i Android i duket më i thjesht dhe fleksibëll, ndërsa sistemi iOS dhe Mikrosoft, të cilin Gates e ka ndërtuar vetë, mendon se janë më të ngatërruar. Por ai gjithashtu ka deklaruar se përdor edhe iPhone për të parë se si evoluon sistemi.

“Unë në të vërtetë përdor një telefon Android. Meqenëse dua të mbaj gjithçka, shpesh luaj edhe me iPhone. Disa nga prodhuesit e Androidit instalojnë paraprakisht programin Microsoft në një mënyrë që e bën më të lehtë për mua. Ata janë më fleksibël për mënyrën se si softueri lidhet me sistemin operativ. Kështu që ishte më e lehtë për ta mësuar përdorimin e tij”, tha Gates.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(I.A/dosja.al)

Shto Koment