Sport

Gareth Bale vazhdon të tregojë momentet e tij të vështira me Real Madrid, “tifozët më vërshëllejnë pa arsye, të shkakton dhimbje mendore”

Ndërkohë vetë futbollisti në një intervistë për “Marca-n”, tregon se një gjë e tillë ndikon vetëm për keq
Featured image of article: Gareth Bale vazhdon të tregojë momentet e tij të vështira me Real Madrid, “tifozët më vërshëllejnë pa arsye, të shkakton dhimbje mendore” Zinedine Zidane dhe Gareth Bale

MADRID-Gareth Bale nuk ka kaluar një periudhë të mirë tek Reali i Madridit, teksa shpeshherë ka qenë në epiqendër të vëmendjes së tifozëve. Këta të fundit kanë pasur vetëm vërshëllima për mënyrën e lojës së uellsianit, duke ngelur të pakënaqur me të.

Ndërkohë vetë futbollisti në një intervistë për “Marca-n”, tregon se një gjë e tillë ndikon vetëm për keq. Shpeshherë, pasi dëshirojnë vetëm shënimin e golave, por një gjë e tillë nuk është gjithmonë e mundur. “Vërshëllimat ju bëjnë ju që të ndiheni edhe më keq. Humbisni besimin tuaj. Unë kam pasur 80.000 tifozë që më vërshëllenin në Bernabeu dhe pyet veten tënde: “Si është e mundur një gjë e tillë?”. Nuk është një gjë e mirë. Herën e parë kam pyetur veten: “Çfarë është kjo?”.

Në futboll ti mund të luash në mënyrë të pabesueshme, por nuk shënon dot për pesë ndeshje dhe tifozët do të thonë se ke qenë shumë keq. Nëse ti e di se je mirë me veten tënde, ajo që thonë të tjerët, nuk ka fare rëndësi”, tha Bale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

 

Shto Koment