Aktualitet

Esmeralda Keshi zgjidhet anëtare e KLP-së/ Donika Prela përjashtohet nga votimi…erdhi me vonesë në mbledhje

Prela mbërriti në votim kur kutia ishte mbyllur, duke e lenë jashtë procedurës. Në një prononcim për mediat, ajo tha se kishte një angazhim tjetër që i ka pamundësuar të mbërrinte në kohë.
Featured image of article: Esmeralda Keshi zgjidhet anëtare e KLP-së/ Donika Prela përjashtohet nga votimi…erdhi me vonesë në mbledhje Donika Prela, drejtuese e Prokurorise per Krimet e Renda

TIRANË- Esmeralda Keshi është zgjedhur anëtare e KLP-së, gjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

 Për shkak të vonesës është përjashtuar nga votimi, drejtuesja e Prokurorisë për Krimet e Rënda, Donika Prela. 

Prela mbërriti në votim kur kutia ishte mbyllur, duke e lenë jashtë procedurës. Në një prononcim për mediat, ajo tha se kishte një angazhim tjetër që i ka pamundësuar të mbërrinte në kohë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kisha një angazhim tjetër prandaj nuk mund atë vija në kohë”, -ka thënë Prela.

Në mbledhjen e sotme që po zhvillon KLP, anëtarët votuan mes Esmeralda Keshit dhe Vladimir Marës dhe zgjodhën të parën. Keshi është zgjedhur si anëtare e 11-të i Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment