Virale

Gafa e Ambasadës Amerikane, pret në takim studentët me flamur shqiptar të prodhur në Kinë

E ngarkuara me punë e SHBA-ve në ambasadën amerikane në Tiranë Leyla Moses-Ones ka zhvilluar një takim me flamur shqiptar të rremë.
Featured image of article: Gafa e Ambasadës Amerikane, pret në takim studentët me flamur shqiptar të prodhur në Kinë Leyla Moses-Ones

TIRANË– E ngarkuara me punë e SHBA-ve në ambasadën amerikane në Tiranë Leyla Moses-Ones gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me studentët në Ambasadë. 

Përmes fotove, një detaj në sfond ka rënë në sy dhe ka lidhje me simbolin e të gjithë shqiptarëve.

Flamuri kuqezi në sfond nuk është vërtetë shqiptar por kinez, i përhapur në 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. 

Ai nuk është varianti zyrtar, por i deformuar tek sqepi i shqiponjës, i cili u prodhua masivesh 5 vjet më parë në Kinë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment