Aktualitet

Gabimi i Mira Rakacollit! Prej muajsh jep leksione, por nuk dëgjon as veten. Mban maskë anti-COVID, por hunda e gjitha jashtë…

Mirëpo sot gaboi edhe zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Në vend që të japin shembullin para qytetarëve, ekspertët po tregojnë sesi nuk duhet që të sillemi.
Featured image of article: Gabimi i Mira Rakacollit! Prej muajsh jep leksione, por nuk dëgjon as veten. Mban maskë anti-COVID, por hunda e gjitha jashtë… Mira Rakacolli

TIRANË– Mbani maskën dhe lani duar! Ky ka qënë mesazhi që kanë shpërndarë ekspertët e shëndetësisë për të mbajtur të ulët numrin e infektmeve të koronavirusit në vendin tonë. 

Mirëpo sot gaboi edhe zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Në vend që të japin shembullin para qytetarëve, ekspertët po tregojnë sesi nuk duhet që të sillemi.

Mira Rakacolli

Rakacolli në konferencën për shtyp ditën e sotme ka mbajtur maskën gabim, duke e lënë gjithë hundën jashtë. Rrjedhimisht ka qënë e pambrojtur ndaj pandemisë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: SITUATA ME COVID/ Komiteti Teknik i Ekspertëve japin VENDIMIN: Universitetet do vijojnë online! Asnjë frikë për ezaurimin e kapaciteteve spitaleve. Brataj e pranon: Është rritur koha e pritjes së qytetarëve

(k.m/dosja.al)

Shto Koment