Politike

‘Gabim që se fole me Berishën’/ Ndryshimi i kufijve të Kosovës, ish-kryeministri tregon KËSHILLËN që Rama i dha Thaçit

Sali Berisha tha se pasardhësi i tij, Edi Rama i kishte sugjeruar ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit që të binte dakord me të.
Featured image of article: ‘Gabim që se fole me Berishën’/ Ndryshimi i kufijve të Kosovës, ish-kryeministri tregon KËSHILLËN që Rama i dha Thaçit Sali Berisha

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me atë që ai pretendon se janë prapaskenat për ndryshimin e territorit të Kosovës. I ftuar në emisionin “Çim Peka LIVE”, Berisha tha se pasardhësi i tij, Edi Rama i kishte sugjeruar ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit që të binte dakord me të.

“Rama i tha Thaçit, gabim i madh që nuk e konsultove me Berishën. Dhe kërkoi ai që të takohej pas me mua, unë nuk e prita. Se bënte takime të fshehta, bashkë me Edi Ramën. Asnjë metër katror nuk kemi të huaj ne. Si mund të japim territor ne?,”-tha
Berisha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment