Politike

“I bërtiti mos u bëni shërbëtor të Lulit dhe Monikës”, Kryemadhi tregon përgjigjen që i kthyen socialistët e Vlorës Ramës: Jemi skllevërit e tu

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tregon një bisedë mes Ramës dhe socialistëve të Vlorës, ku sipas saj, kreu i qeverisë i ka thënë të mos bëhen shërbëtorë të saj dhe Bashës. Ndërkohë socialistët i janë përgjigjur, se nuk mund të jenë shërbëtorë të askujt, pasi janë skllevër të tij.
Featured image of article: “I bërtiti mos u bëni shërbëtor të Lulit dhe Monikës”, Kryemadhi tregon përgjigjen që i kthyen socialistët e Vlorës Ramës: Jemi skllevërit e tu Edi Rama dhe Monika Kryemadhi

TIRANË -Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh se PS nuk mund t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme, pasi bizneset dhe turizmi kanë falimentuar. Duke folur nga emisioni “JAVA” në RTSH, Kryemadhi tregoi një histori në Vlorë, ku sipas saj kryeministri Edi Rama i kishte bërtitur socialistëve të Vlorës, duke u thënë që të mos bëhen shërbëtorë të saj dhe Lulzim Bashës.

Më tej ajo shtoi, se socialistët i ishin përgjigjur, se nuk mund të jenë shërbëtorë të askujt, pasi janë sklleër të tij.

Edhe Taulant Balla te numerojë nuk fiton Edi Rama.  54% e bizneseve kanë falimentuar, , s’kan ik dot as jashtë, mbi 50% e turizmit është e falimentuar dhe mjafton të pyesësh si i ka bërtitur sociliastëve të Vlorës: Mos u bëni shërbëtor të Lulit dhe Monikës, çfarë shërbëtorësh të bëhemi, ne jemi skllevërit e tu“, u shpreh Kryemadhi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(g.sh./dosja.al)

 

Shto Koment