Politike

Deputeti Bushati s’preferon të flasë për gjestin e Borchardt: S’jam komentator ambasadorësh

Bushati ka nuk ka preferuar të komentojë gjestin e ambasadorit Borchard, i cili  mbrëmjen e djeshme iu tregoi gishtin e mesit, banorëve të Astirit, teksa po protestonin.
Featured image of article: Deputeti Bushati s’preferon të flasë për gjestin e Borchardt: S’jam komentator ambasadorësh Ervin Bushati dhe Berndt Borchard

TIRANË– Deputeti socialist Ervin Bushati ka nuk ka preferuar të komentojë gjestin e ambasadorit Borchard, i cili  mbrëmjen e djeshme iu tregoi gishtin e mesit, banorëve të Astirit, teksa po protestonin.

I pyetur për këtë në fund të mbledhjes së Kryesisë socialiste, Bushati u shpreh: “Nuk jam komentator ambasadorësh dhe nuk e kam parë gjestin”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbrëmjen e djeshme, ambasadori i OSBE Berndt Borchard ka bërë një veprim mjaft të turpshëm kundrejt banorëve të Unazës së Re. Në momentin që banorët therrasin “Rama ik”, ambasadori kthehet dhe u tregon gishtin e mesit. Ky veprim u dënua edhe vetë banorët.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment