Diaspora

Futbollistja shqiptare zgjidhet mes 10 grave më të fuqishme në Suedi

Sipas faqes zyrtare të shtetit suedez, Asllani është pjesë e rëndësishme e kombëtares suedeze duke dhënë një kontribut të çmuar në ndeshjet e kategorisë së femrave në Botërorin e 2019-tës.
Featured image of article: Futbollistja shqiptare zgjidhet mes 10 grave më të fuqishme në Suedi Kosovare Asllani, futbolliste

SUEDI- Kosovare Asllani, futbollistja e njohur shqiptare është zgjedhur në mesin e 10-të grave më të fuqishme në Suedi. Sipas faqes zyrtare të shtetit suedez, Asllani është pjesë e rëndësishme e kombëtares suedeze duke dhënë një kontribut të çmuar në ndeshjet e kategorisë së femrave në Botërorin e 2019-tës.

Ajo ka realizuar tre gola të rëndësishëm ndaj Kilit, Tajlandës, dhe në ndeshjen për vendin e tretë ndaj Anglisë, duke e fituar kështu medaljen e bronztë, shkruan Sweden.se”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në këtë artikull tregohet edhe për origjinën shqiptare të futbollistes. Gjatë vitit të kaluar, 30-vjeçarja ishte edhe në mesin e të nominuarave për çmimin e “Topit të artë”.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment