Politike

Furtuna në ambasadën shqiptare në Athinë, Balla përshëndet vendimin e Cakaj: I fortë por i domosdoshëm

VIDEO
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka përshëndetur vendimin e ministrit të Jashtëm, Gent Cakaj, për shkrirjen e ambasadës shqiptare në Athinë, duke thënë se ishte i domosdoshëm.
Featured image of article: Furtuna në ambasadën shqiptare në Athinë, Balla përshëndet vendimin e Cakaj: I fortë por i domosdoshëm Gent Cakaj dhe Taulant Balla

TIRANË -Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka përshëndetur vendimin e ministrit të Jashtëm, Gent Cakaj, për shkarkimin e amsadores shqiptare në Greqi, Adriana Hobdari dhe shkrirjen e ambasadës në Athinë. Duke folur nga foltorja e Kuvendit, Balla tha se kjo qasje duhet të vijojë edhe në konsullata të tjera, ku shërbimi nuk është ai që duhet.

Përshëndes vendimin e Cakaj, një vendim i fortë por i domosdoshëm për të rivendosur gjërat në rregull. Kjo qasje e tij të vijojë dhe në konsullata të tjera ku shërbimi nuk është ai që duhet”, tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e djeshme Ministri për Evropën dhe Punën e Jashtme, Gent Cakaj, shkarkoi dje nga detyra ambasadoren shqiptare në Greqi, Adriana Hobdari dhe të gjithë stafin e ambasadës. Shkak për furtunën në ambasadë ishte shërbimi i dobët ndaj komunitetit shqiptar. Në vend të Hobdarit, Cakaj propozoi Luela Hajdaragën, vajzën e ish-minitrit socialist, Taulant Balla.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment