Bota

Frymëzuese! U infektua me Covid-19, gruaja 105-vjeçare fiton betejën me virusin për 5 ditë

Sakaq, pavarësisht moshës së saj të vjetër, ajo ka arritur të mposht virusin në 5 ditë. Në një intervistë ajo ka thënë se nuk e ka ndjerë shumë infektimin me Covid-19, por e kuptuar vetëm kur i kanë thënë që ka qenë e infektuar.
Featured image of article: Frymëzuese! U infektua me Covid-19, gruaja 105-vjeçare fiton betejën me virusin për 5 ditë Huriye Baskapan

TURQI-Huriye Baskapan është një grua turke 105-vjeçare, e cila ka fituar betejën me Covid-19. Sipas Anadolu Agency, e moshuara është çuar në spital nga fëmijët dhe nipërit e saj, pasi ka shfaqur shenjat e para.

Bëhet e ditur se pasi i është bërë testi ajo ka rezultuar pozitive me Covid-19 dhe ka shfaqur dhe probleme të tjera me veshkat dhe mëlçinë.

Sakaq, pavarësisht moshës së saj të vjetër, ajo ka arritur të mposhtë virusin në 5 ditë. Në një intervistë ajo ka thënë se nuk e ka ndjerë shumë infektimin me Covid-19, por e kuptuar vetëm kur i kanë thënë që ka qenë e infektuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sëmundja ime kaloi shpejt. Nuk mund ta kuptoja se çfarë ndodhi. Vetëm më thanë që isha i infektuar me këtë virus. Ata u kujdesën për ne në spital. Ata u kujdesën për ne,”-ka thënë Baskapan.

Ndërkohë, edhe anëtarët e tjerë të familjes së saj kanë qenë të infekuar, por e kanë fituar betejën me virusin.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment