Aktualitet

Frika për t’u shtruar në spital/ Pacientët nga rrethet preferojnë të kurohen në spitalet Covid

VIDEO
Mjekët e familjes kanë trajtuar një numër të madh pacientësh dhe duke njohur diagnoza të tjera ata nuk lejojnë që gjendja e tyre shëndetësore të përkeqësohet.
Featured image of article: Frika për t’u shtruar në spital/ Pacientët nga rrethet preferojnë të kurohen në spitalet Covid Foto Ilustruese

Të afërmit e pacientëve me covid kanë dyfish frikë kur familjari i tyre shtrohet në spital edhe pse komplikacionet e rënda vetëm në spital duhet të trajtohen .

Ndërsa qytetarët nga rrethet kanë më shumë besim në spitalet Covid se sa tek mjekët e tyre të familjes.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mjekët e familjes kanë trajtuar një numër të madh pacientësh dhe duke njohur diagnoza të tjera ata nuk lejojnë që gjendja e tyre shëndetësore të përkeqësohet. Por ata janë duke punuar në heshtje dhe pse çdo ditë të rriskuar pasi i ofrojnë shërbim edhe në banesë pacientëve.

Ata nuk përmenden askund në shpërblimet për ata që trajtojnë pacientë Covid . Ndonëse ka një urdhër të ministrisë së shëndetësisë për shpërblime mjekët e familjes janë lënë në harresë çka i ka irrituar në punën e përditshme.

Marrë nga Top Channel

Shto Koment