Politike

Fratari mbyll fushatën elektorale, takohet me ish-të përndjekurit politikë dhe drejtuesit e shoqatës Panshqipare ‘Vatra’   

Fratari shprehur mbështetjen e saj për ish-të përndjekurit politik dhe si dhe tha se do të jetë zëri i tyre në Parlament dhe jashtë tij për të drejtat e tyre.
Featured image of article: Fratari mbyll fushatën elektorale, takohet me ish-të përndjekurit politikë dhe drejtuesit e shoqatës Panshqipare ‘Vatra’    Lediana Fratari

TIRANË- Kandidatja e Partisë Demokratike për deputete, Lediana Fratari ka përmbyllur fushatën elektorale ditën e sotme në takim ish-të përndejkurit politikë dhe me drejtuesit e shoqatës shqiptaro-amerikane ‘Vatra’. Fratari shprehur mbështetjen e saj për ish-të përndjekurit politikë dhe si dhe tha se do të jetë zëri i tyre në Parlament dhe jashtë tij për të drejtat e tyre.

Shoqata e ish-të përndjekurve politikë nën drejtimin e Nebil Çikës mbështetën kandidaturën e Fratarit si dhe u bënë thirrje të gjithë ish të përndjekurve që të bënin të njëjtën gjë. Ndërkohë që të pranishëm në takim ishin edhe përfaqësues dhe drejtues të shoqatës Panshqiptare Vatra. Kryetari i shoqatës Elmi Berisha, zv/kryetari Anton Raja dhe sekretarja e parë e shoqatës Nazo Veliu u bënë thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë në 25 prill.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 “Unë politikën nuk e shikoj si mjet përfitimi, por si mundësi që më jepet për të kontibuar për vendin dhe popullin tim”, tha Fratari.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment