Bota

Francë/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 81 viktima dhe 352 raste të reja nga Covid-19

Gjithashtu autoritetet kanë raportuar se në vend janë regjistruar 352raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 151,677.
Featured image of article: Francë/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 81 viktima dhe 352 raste të reja nga Covid-19 Foto ilustruese

FRANCË– Autoritetet shëndetësore në Francë së fundmi kanë bërë publike shifrat e viktimave dhe të infektaurve me koronavirus. Sipas të dhanave gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 81  persona duke e çuar në total numrin e viktimave në 29,021.

Gjithashtu autoritetet kanë raportuar se në vend janë regjistruar 352raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 151,677.

Që nga fillimi i pandemisë në francë janë shëruar 69,455 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 1,210 pacientë. Franca për identifikimin e personave me koronavirus ka kryer  1,384,633 testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Worldmeters

(A.K.Dosja.al)

 

Shto Koment