Aktualitet

Fqinji tentoi t’i vrasë burrin, gruaja e Hilë Gjinit u përlesh me autorin pas të shtënave, i kanë mbetur shenja në duar

 • Mister ‘shkaku’ i plagosjes së Hilë Gjinit, 43-vjeçari konfuz: S’kam pasur konflikte me të
 • Dosja.al mëson se e shoqja e Gjinit ka dalë nga mjeti pas të shtënave që mori bashkëshorti i saj është ka tentuar ta ndalojë autorin, Gjergj (Gjin) Gjini, që tashmë është arrestuar.
  Featured image of article: Fqinji tentoi t’i vrasë burrin, gruaja e Hilë Gjinit u përlesh me autorin pas të shtënave, i kanë mbetur shenja në duar Hilë Gjinin dhe pamje nga vendi i ngjarjes

  LEZHË– Gruaja e Hilë Gjinit, 43-vjeçarit që mori dy plumba nga fqinji i tij një ditë më parë, është përleshur me autorin pas ngjajres.

  Dosja.al mëson se e shoqja e Gjinit ka dalë nga mjeti pas të shtënave që mori bashkëshorti i saj është ka tentuar ta ndalojë autorin, Gjergj (Gjin) Gjini, që tashmë është arrestuar.

  Nga përleshja, gruaja e të plagosurit ka mbetur me shenja në duar. Ngjarja e rëndë u raportua mëngjesin e djeshëm. Gjini bashkë me të shoqen po dërgonte fëmijët në shkollë, kur fqinji i tij pas mosmarrëveshjeve që kishin për cëcshtje pronësie i preu rrugën dhe e qëlloi me dy plumba duke e lënë të plagosur.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Autori u vu në pranga pas dy orësh ndjekje nga policia, ndërsa i plagosuri, aktualosht ndodhet në gjendje të mirë, jashtë rrezikut për jetën.

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment