Bota

Tragjike në Myanmar/ Vdesin 113 persona, shiu i dendur i bllokoi brenda minierës

FOTO
Në fillim u raportuan 50 viktima, por numri i punëtorëve të vdekur ka shkuar në 113, ky numër pritet të rritet pasi nuk janë nxjerrë të gjithë punëtorët.
Featured image of article: Tragjike në Myanmar/ Vdesin 113 persona, shiu i dendur i bllokoi brenda minierës Pamjet nga vendngjarja, Myanmar.

MYANMAR– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Myanmar, ku të paktën 113 persona kanë vdekur brenda një minere.

Nga mediat e huaja është mësuar se për shkak të reshjeve të dendura të shiut ka pasur rrëshqitje dherash dhe kanë bllokuar punonjësit brenda një miniere.

Në fillim u raportuan 50 viktima, por numri i punëtorëve të vdekur ka shkuar në 113, ky numër pritet të rritet pasi nuk janë nxjerrë të gjithë punëtorët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Pamjet nga vendngjarja, Myanmar.

Myanmar është një nga vendet më pak të zhvilluara në Azinë Jugore, banorët atje jetojnë në kushte ekstreme varfërie.

Burimi: TheGuardian

A.C/Dosja.al

Shto Koment