ArgetimShowbiz

Shqipëria në gjunjë para COVID-19, Françeska Jaçe kujton kohët kur hapte këmbët në klub… më parë ishte në hall ku të lante çantën

Ajo ka ndarë me fansat e saj në Instastory pamje nga një nga daljet e saj në klub, ku në një moment hap këmbët dhe lindin dyshimet se a ka veshur të brendshme.

Vajza e njohur e showbizz-it, Françeska Jaçe është bërë nostalgjike. Kohët që po jetojmë në Shqipëri s’janë më të njëjtat, ku numri i të prekurve ka arritur në 33, dhe jeta në vend është paralizuar totalisht. Kjo siç duket e ka bërë Françeskën të kujtojë kohë të vjetra. Megjithëse, për moshën e Jaçes, COVID-19 nuk është i rrezikshëm, pasi siç dihet, kategoria më e prekur janë të moshuarit, ish-banorja e Big Brother ka nisur që tani të lodhet nga ‘izolimi’.

Kështu, ajo ka ndarë me fansat e saj në Instastory pamje nga një nga daljet e saj në klub, ku në një moment hap këmbët dhe lindin dyshimet se a ka veshur të brendshme.

Pamjet e postuara nga Françeska Jaçe:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të hënën, kur koronavirusi erdhi në Shqipëri, Françeska e mori me sportivitet. Ajo postoi në Instagram një pyetje për ndjekësit, se ku të lante çantën, pasi i duhej një vend profesionistash.

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri ka shkuar në 33 të prekur. Një prej të prekurve, ndërroi jetë në Spitalin e Durrësit dhe vatra e të infektuarve është zgjeruar në Tiranë, Rrogozhinë, Elbasan, Durrës, Lushnje dhe Fier. Mes të infektuarve është dhe një mjek, i cili i kishte shërbyer të moshuarës që ndërroi jetë në Durrës. Ndërkohë jeta në vend është paralizuar thuajse totalisht, nuk ka transport publik, po ashtu dhe shumë vende punë janë mbyllur. Shumë qytete janë në ‘shtet-rrethim’ dhe është ndaluar dhe lëvizja e makinave private. E vetmja këshillë e përbashkët e institucioneve dhe mjekëve është që qytetarët të qendrojnë në shtëpi dhe të kenë sa më pak kontakte me të tjerët.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment