Politike

Saimir Tahiri në Pallatin e Kongreseve, kryen homazhet për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos

VIDEO
Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm ishte i pranishëm ditën e sotme në Pallatin e Kongreseve për të kryer homazhet për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino. 
Featured image of article: Saimir Tahiri në Pallatin e Kongreseve, kryen homazhet për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos Saimir Tahiri

TIRANË– Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm ishte i pranishëm ditën e sotme në Pallatin e Kongreseve për të kryer homazhet për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino.

Së bashku me figura të tjera të njohura të PS-së, Tahiri hyri brenda ambienteve aty ku kreu nderimet. Tahiri nuk zgjodhi që të kishte një prononcim për mediat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


Bashkim Fino mbylli sytë sot në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm. Ai ishte infektuar me Covid-19 që nga 13 marsi, virus të cilin nuk e mposhti dot. Fino ka pësuar një arrest kardiak që i shkaktoi vdekjen. Pas vdekjes, politika PD e PS u bë bashkë dhe të gjithë ngushëlluan familjen për humbjen e Finos.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment