Bota

FOTOT/ Rikthehet sërish kaosi në Itali, PUBLIKOHEN pamjet e trishta, radhë të gjata të autoambulancave me të infektuarit, mjekët të lodhur dhe të rraskapitur 

Sipas mediave të huaja, shtimi i rasteve të reja me Covid-19, spitalet janë sërish nën presion dhe kapaciteti i tyre është shumë i vogël në krahasim me pacientët e sëmurë 

ITALI- Italia po përballet sërish me një gjendje kaotike për shkak të koronavirusit.

Sipas mediave të huaja, shtimi i rasteve të reja me Covid-19, spitalet janë sërish nën presion dhe kapaciteti i tyre është shumë i vogël në krahasim me pacientët e sëmurë

Disa foto që janë publikuar nga mediat vendase po bëjnë xhiron e rrjetit. Në foto shihen radhë të gjata autoambulancash me pacientë Covid që presin të hyjnë në spital.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aktualisht mediat raportojnë se situata është kritike  në të gjithë Gadishullin.

Në Torino, një foto e publikuar portretizon kolonën e ambulancave me sirenat e fikura që kthehen rreth orës 10 të mbrëmjes në Corso Dante në fund të shërbimit të tyre, ndërsa në Foggia një linjë e gjatë e automjeteve të urgjencës po pret përpara spitalit. Italia është një nga vendet më të prekuara në Evropë, ku prej fillimit të pandemisë deri më tani kanë humbur jetën 51,306 njerëz dhe janë infektuar 1,455,022 të tjerë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment