Politike

Kryemadhi del, Meta hyn dhe ia bën me dorë, MOMENTI që s’u pa nga KZAZ. Shkojnë bashkë për të votuar, por ndahen tek dera…

Pas saj, menjëherë ka hyrë presidenti Ilir Meta. Të dy kanë votuar në kopshtin numër 31, i ndodhur në njësinë numër 5. Teksa Kryemadhi dilte nga KZAZ, presidenti po hynte por nuk ka lënë pa i dhënë një buzëqeshje bashkëshortes së tij. 

TIRANË– Çifti Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta kanë dalë së bashku për të votuar por nuk kanë hyrë në të njëjtën kohë. E para nga të gjithë politikanët në vend që kanë shprehur vullnetin e tyre ka qenë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.


Pas saj, menjëherë ka hyrë presidenti Ilir Meta. Të dy kanë votuar në kopshtin numër 31, i ndodhur në njësinë numër 5. Teksa Kryemadhi dilte nga KZAZ, presidenti po hynte por nuk ka lënë pa i dhënë një buzëqeshje bashkëshortes së tij. 

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shqipëria voton sot! Shqiptarët do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë e 4 viteve të ardhshme. Rreth 3 milion e 600 mijë shqiptarë të regjistruar në listat e votuesve do të zgjedhin 140 përfaqësuesit e tyre në Kuvend, kjo pasi përveç subjektit zgjedhor, kanë të drejtë që të zgjedhin edhe kandidatin nga lista. Në këto zgjedhje marrin pjesë 12 parti dhe disa kandidatë të pavarur nga Lëvizja Vetëvendosje.


LAJMI KRYESOR: SHQIPËRIA VOTON! Sot 3.6 mln shqiptarë votojnë 140 ligjvënësit e rinj! PS kërkon ‘histori’ me mandatin e tretë, PD-LSI për rotacion

(k.m/dosja.al)

Shto Koment