Aktualitet

FOTOT/ Nis në Durrës stërvitja e NATOS-s, trupat ushatarake ‘zbarkojnë’ në detin Adriatik

FOTO
Makinat amfibe të ushtrisë amerikane kanë dalë në terren, të cilat lëvizin në tokë dhe në ujë.
Featured image of article: FOTOT/ Nis në Durrës stërvitja e NATOS-s, trupat ushatarake ‘zbarkojnë’ në detin Adriatik Defender 21

DURRËS– Ditën e sotme ka nisur stërvitja e trupave të Defender 21 në Durrës. Makinat e trupave amerikane kanë zbarkuar në Durrës aty ku kanë nisur stërvitjen.

Makinat amfibe të ushtrisë amerikane kanë dalë në terren, të cilat lëvizin në tokë dhe në ujë. Kjo është një nga manovrat e para të trupave të NATO-s dhe aleatëve, ndërsa në ditët në vazhdim priten stërvitje të mëdha, nga toka, deti dhe ajri, të cilat do të pasqyrohen dhe në media.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e djeshme u zhvillua ceremonia e nisjes së stërvitjes ushtarake të ‘Defender 21’.

(a.b)/dosja.al

Etiketa:

Shto Koment