BotaVirale

FOTOT/ Nga George W Bush, Bill Clinton, e deri te Kamela Harris, si u veshën zyrtarët e lartë në inagurimin e Presidentit të 46-të SHBA-së, Joe Biden shfaqet i tëri në blu, flamuri amerikan i qëndisur në pallton e tij

Joe Biden, që do të jetë dhe president i SHBA-së për katër vite, ditën e sotme është shfaqur me një kostum ngjyrë blu i errët, pallto blu i errët, maskën me të njëjtën ngjyrë ndërsa ka vendosur një krevatë ngjyrë blu i hapur. 
Featured image of article: FOTOT/ Nga George W Bush, Bill Clinton, e deri te Kamela Harris, si u veshën zyrtarët e lartë në inagurimin e Presidentit të 46-të SHBA-së, Joe Biden shfaqet i tëri në blu, flamuri amerikan i qëndisur në pallton e tij

SHBA- Ditën e sotme, Joe Biden, ka bërë betimin e tij si President i 46-të të SHBA-së.

Përpara sheshit të Capitol u zhvillua në ceremoni e madhe, ku morën pjesë zyrtarë të lartë të SHBA-së, ish-presidentët si dhe politikanë nga e gjithë bota. Por përveç betimit të Joe Biden dhe Kamela Harris si zv.presidente e SHBA-së ajo që ka rënë në sy ishte dhe veshja e zyrtarëve të lartë që morën pjesë në këtë ditë, e cila ishte në vëmendjen e gjithë botës.

Joe Biden, që do të jetë dhe president i SHBA-së për katër vite, ditën e sotme është shfaqur me një kostum ngjyrë blu i errët, pallto blu i errët, maskën me të njëjtën ngjyrë ndërsa ka vendosur një krevatë ngjyrë blu i hapur. Ajo që bie në sy ëhstë se në cepin e jakës së palltos ka të qëndisur flamurin amerikan

Ndërkohë , Zonja e Parë e SHBA-së, Jill Biden, në ceromoninë e ditës së sotme është shfaqur e veshur me fustan blu dhe pallto blu, ndërkohë që në të njëjtën ngjyrë ka vendosur edhe maskën.

Zv.presidentja e parë me ngjyrë e SHBA-së, Kamela Harris, në ditët e betimit e saj, ka zgjdhur të vishet me fustan dhe pallto ngjyrë vjollcë, dorëza ngjyrë blu të errët si dhe maskë të zezë. Ajo që bie në sy është se në pallto ajo ka vendosur flamurin amerikan por që është në ngjyrë ari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në ceremoni kanë marrë pjesë edhe ish-presidentët e SHBA-së. Barack Obama është veshur i tëri me të zi, por krevatën e ka vënë në të njëjtën ngjyrë me atë të Joe Biden, pra ngjyrë blu. Ndërkohë bashkëshortja e tij Michelle Obama, është veshur e tëra me vishnje.

Në ditën e sotme nuk kanë munguar as Bill Clinton, i cili është shfaqur me kostum blu në të errët dhe pallto të zezë, ndërsa ajo që bie në sy është maska e tij e cila është e zezë dhe me yje të bardhë, ndërkohë gruaja e tij dhe ish-zonja e parë e SHBA-ve, Hillary Clinton është ka kombinuar ngjyrën lelja me kaf.

Sakaq, George W Bush është veshur me të zeza ndërsa në maskën e tij ka të qëndisur flamuri i Amerikës, ndërsa gruaja e tij Laura, ka veshur një fusta ngjyrë të zi dhe një pallto blu të hapur, ku dhe nuk kanë munguar as aksesorët.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment