Aktualitet

Fotot me mesazhe/ “Bëjeni Shqipërinë sërish një shtëpi”, çfarë s’u pa nga protesta e sotme, të rinjtë me postera dhe qirinj

Siç shihet dhe nga pamjet të rinjtë kanë ndezur qirinj dhe kërkojnë që Shqipëria të jetë sërish një shtëpi.
Featured image of article: Fotot me mesazhe/ “Bëjeni Shqipërinë sërish një shtëpi”, çfarë s’u pa nga protesta e sotme, të rinjtë me postera dhe qirinj

TIRANË– Fotot që po shikoni tregojnë mesazhet që kanë dashur të japin qytetarët pasditen e sotme gjatë protestës që u zhvillua.

Siç shihet dhe nga pamjet të rinjtë kanë ndezur qirinj dhe kërkojnë që Shqipëria të jetë sërish një shtëpi.

Bëjeni Shqipëronë sërish një shtëpi”; “jeta është më e shtrenjtë se dyshimi i një polici”, shkruhet në dy prej tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Protesta e sotme tregoi kryengritjen e qytetarëve pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë. Për pesë orë rresht, prptestuesit shkatërruan ç’ka gketën duke kërkuar drejtësi për Rashën dhe dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment