Dikur

FOTOT/ Me kanatiere leshi dhe kaçurrela të gjata, si ka qenë “rebeli” Albin Kurti para shumë vitesh

Rruga e Kurtit deri në zyrën e kryeministrit ka kaluar nga dyert e burgjeve dhe prangave të Policisë, pasi është arrestuar disa herë.
Featured image of article: FOTOT/ Me kanatiere leshi dhe kaçurrela të gjata, si ka qenë “rebeli” Albin Kurti para shumë vitesh Albin Kurti

KOSOVË- Me shumë gjasa Albin Kurti do të jetë kryeministri i Kosovës. Partia që drejtohet prej tij Lëvizja Vetëvendosje fitoi shumicën e votave në zgjedhjet e së dielës, dhe do i jap mandatin Albinit që të udhëheq vendin për katër vitet e ardshme.

Rruga e Kurtit deri në zyrën e kryeministrit ka kaluar nga dyert e burgjeve dhe prangave të Policisë, pasi është arrestuar disa herë.

Ai ka protestuar në një mënyrë shumë të veçantë, ka hedhur gazit lotsjellës në Kuvend dhe është sulmuar nga të gjithë, kjo është një pasqyrë e viteve të tij në opozitë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por ajo që ka mbetur tashmë në të shkuarën është pamja ndryshe që ai ka patur vite më parë. Fotot tregojnë një tjetër personalitet të kryeministrit të ri. Me flokë të gjatë dhe kaçurrela, Albin Kurti duket larg imazhit të një politikani klasik.

Po ashtu ai në një moment është fotografuar i veshur me këmishë dhe mbi të një kanatiere leshi.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment