Rajoni

FOTOT/ Lëvizjet e autorëve katër minuta pas ekzekutimit të gazetarit grek George Karaivaz

Sipas medieve greke kanë qenë tre grupe që kanë marrë pjesë në ekzekutimin e tij.
Featured image of article: FOTOT/ Lëvizjet e autorëve katër minuta pas ekzekutimit të gazetarit grek George Karaivaz George Karaivaz

GREQI– Pamje të reja janë publikuar nga mediet greke ku duken autorët e varjes së gazetarit të kronikës, George Karaivaz.

Në media kanë dalë foto nga lëvizja e autorëve vetëm katër minuta pas vrasjes së gazetarit dhe në motorin skuter që përdorën autorët duket vetëm një prej tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas medieve greke kanë qenë tre grupe që kanë marrë pjesë në ekzekutimin e tij. Analistët e Sigurimit thonë se ndaj gazetarit është bërë edhe një plan i mëhershëm për ta vrarë, por arsyet se përse është anuluar janë ende të panjohura, por dyshohet se arsye e anulimit ka qenë fakti se George Karaivaz pas punës në televizion, kthehej vonë në shtëpi, pasi shkonte për disa takime biznesi.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment