Politike

FOTOT- LARG ZYRTARES/ Yuri Kim mbledh ullinj me familjen Hidri: Xhuljo dhe prindërit e tij më dhanë vaj dhe raki, do shihemi prapë

Vetë ambasadorja ka publikuar foto me Xhuljo dhe prindërit e tij duke mbledhur ullinj teksa shton se ata i kanë dhënë vaj ulliri dhe pak raki.
Featured image of article: FOTOT- LARG ZYRTARES/ Yuri Kim mbledh ullinj me familjen Hidri: Xhuljo dhe prindërit e tij më dhanë vaj dhe raki, do shihemi prapë Yuri Kim

TIRANË– Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë ka vendosur që ta shijojë Shqipërinë cep më cep. Pas shirove në majat e Veriut, në gjiret e jugut, këtë herë Yuri Kim, ka shkuar që të mbledhë ullinj me një familje shqiptare.

Vetë ambasadorja ka publikuar foto me Xhuljo dhe prindërit e tij duke mbledhur ullinj teksa shton se ata i kanë dhënë vaj ulliri dhe pak raki.

“E mbani mend postimin e javës së kaluar të familjes duke korrur ullinj? Mirë, bir Xhuljo Hidri panë postimin dhe më ftuan mua, Elsa Hastad & Kristoffer përsëri për një vizitë siç duhet tek ta. Ne shkuam sot dhe u pamë sa e vështirë është në të vërtetë të mbledhësh ullinj. Ne gjithashtu vizituam fabrikën në fshat, ku njerëzit marrin çantat e tyre me ullinj për t’u shtypur në vaj.  Gjatë rrugës, ne biseduam për kafe dhe raki për shpresat, si dhe shqetësimet e njerëzve normalë shqiptarë, dhe si është jeta në fshatin e tyre. Unë shpjegova se çfarë po bëjnë SHBA për të mbështetur drejtësinë dhe reformat e tjera që janë të nevojshme për ta bërë jetën më të mirë për të gjithë shqiptarët, jo vetëm për ata që janë në krye. Ne përfunduam me një shkëmbim shumë të ëmbël të dhuratave. E di që shqiptarët nuk shkojnë kurrë në shtëpinë e dikujt me duar bosh, kështu që unë kisha sjellë një shishe verë amerikane dhe disa maska ​​për familjen, ndërsa Xhuljani & prindërit e tij më dhanë bujarisht pak nga vaji i ullirit dhe raki. Faleminderit familjes Hidri për mikpritjen tuaj dhe për ndarjen e mendimeve tuaja. Shpresoj të shihemi së shpejti!”, shkruan Kim.

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by Yuri Kim (@usambalbania)

 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment