Aktualitet

FOTOT/ Kurora me lule nga ministrat dhe bashkëpunëtorët e Ramës, nis ceremonia mortore për Aneta Ramën

Me kurorave bien në sy emrat e kryeministrit duke nisur nga Vali Bizhga, Pirro Vengu, ish pjesë e stafit të Ramës, Gent Cakaj, Ogerta Manastirliu dhe ministra të tjerë.
Featured image of article: FOTOT/ Kurora me lule nga ministrat dhe bashkëpunëtorët e Ramës, nis ceremonia mortore për Aneta Ramën Foto ilustruese

TIRANË- Aneta Rama, ndërroi jetë sot në moshën 82-vjeçare. Pak minuta më parë ka nisur dhe ceremonia mortore për të dhe pallati ku ajo banonte është mbushur me kurora me lule.

Kurorat me lule

Me kurorave bien në sy emrat e kryeministrit duke nisur nga Vali Bizhga, Pirro Vengu, ish pjesë e stafit të Ramës, Gent Cakaj, Ogerta Manastirliu dhe ministra të tjerë.

Kurorat me lule

Ata kanë dërguar vetëm kurora me lule, pasi kanë respektuar thirrjen për bëri familja Rama, që ngushëllimet të bëheshin nga larg për shkak të situatës së COVID-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aneta Rama ndërroi jetë ditën e sotme, në moshën 82-vjeçare. Lajmin  e dha vetë kryeministri Edi Rama, i cili e quajti nënën e tij, ‘dritën e shtëpisë’. Aneta Rama ishte një nga stomtologet e para në vendin tonë, e cila është nderuar edhe me titullin “Nderi i Stomatologjisë Shqiptare”. Ceremonia e varrimit pritet të bëhet sot në orën 17:00.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment