Aktualitet

FOTOT/ Ketrat dynden në Parqet e Prishtinës….kafsha e vogël kapet duke lodruar në qetësinë absolute të natyrës

Një ketër është fotografuar teksa po sorollatej në parkun e Prishtinës, duke tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

PRISHTINËNjë vizitor i këndshëm është parë në parqet e prishtinës. Bëhet fjalë për një ketër të vogël, i cili është kapur nga fotografët, teksa po sorollatej në park. Pamjet janë shpërndarë nga kreu i Bashkisë së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili ka uruar një fundjavë të mbarë për qytetarët nëpërmjet fotove.

Mirëmengjesi Prishtinë, Parku i Qytetit me 7,5 hektarë ka florë e faunë të pasur e ajër të pastër dhe shtigje të rregulluara për shëtitje në natyrën e bukur që ka. Ju urojmë vikend të këndshëm me këto pamje të bukura dhe ketrin nga Parku plot gjelbërim”, shkruan Ahmeti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment