Bota

FOTOT/ Italia ‘E IZOLUAR’ nga koronavirusi, festa vazhdon në det me kroçerën Grandiosa

Por disa milje në det të hapur, të ftuarit në bordin e anijes MSC Grandiosa janë duke kërcyer me muzikë latine në kuvertë dhe duke pirë kokteje pranë pishinës.
Featured image of article: FOTOT/ Italia ‘E IZOLUAR’ nga koronavirusi, festa vazhdon në det me kroçerën Grandiosa Pamje nga Grandiosa

ITALIA– Italia mund të jetë në një bllokim të rreptë koronavirusi këtë Pashkë me udhëtimet e kufizuara midis rajoneve dhe karantinat e reja të vendosura.

Por disa milje në det të hapur, të ftuarit në bordin e anijes MSC Grandiosa janë duke kërcyer me muzikë latine në kuvertë dhe duke pirë kokteje pranë pishinës.

Sipas ctnvnews, në një nga anomalitë e bllokimeve që kanë mbyllur hotelet dhe vendpushimet në të gjithë botën, Grandiosa ka qenë duke lundruar në Detin Mesdhe këtë dimër me lundrime shtatë-ditore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pasi anijet e lundrimit ishin burime të hershme të shpërthimeve shumë të reklamuara të koronavirusit, Grandiosa është përpjekur të përshkruajë një kurs përmes pandemisë me protokolle të rrepta anti-virus të miratuara nga autoritetet italiane që kërkojnë të krijojnë një “flluskë shëndetësore” në bord.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment