Argetim

FOTOT/ Harmonia perfekte e natyrës, pranverën s’e ndal Covid-19! Fotografitë e shlodhëse në këtë periudhë të trazuar frymëzojnë jetë të re

Fotografitë që frymëzojnë jetë të re në këtë periudhë të trazuar!

Nga qengjat deri tek dhelprat dhe gjelbërimi me lule shumëngjyrëshe, janë disa nga imazhet e sistës së shkurtër për një konkurs fotografie me temë pranverën, që do iu shlodhin shikimin.

Në periudhat e trazuazra mes pandemisë së koronavirusit, një seri fotografish të shkrepura në çdo skaj të grlobit, tregojnë harmoninë perkfekte të natyrës.

Fotot janë zgjedhur nga DailyMail Travel në listën e një konkursi të quajtur Pranverë2020.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky konkurs u kërkoi fotografëve në të gjithë botën të dërgonin imazhet më të mira të sezonit që frymëzojnë jetë të re në botë.

Në total janë dorëzuar 14.596 foto nga fotografët në të gjithë globin, ku do të përzgjidhen 50 finalistë.

R.L/Dosja.al

Shto Koment