BotaVirale

Fotot e ministres belge të Shëndetësisë bëhen virale, maska e saj po bën “xhiron” e botës

Në fotot e bëra virale shihet  se si ministrja në maskë ka stampuar fytyrën e saj ndërkohë ajo është shprehur se të ardhurat që të merren nga shitja e këtyre maskave do t’i jap për bamirësi.
Featured image of article: Fotot e ministres belge të Shëndetësisë bëhen virale, maska e saj po bën “xhiron” e botës Maggie De Block,

BELGJIKË- Ministrja belge e Shëndetësisë, Maggie De Block, ka tërhequr vëmendjen në rrjetet sociale për paraqitjen e saj në seancën plenare.

Maggie De Block,

Në fotot e bëra virale shihet  se si ministrja në maskë ka stampuar fytyrën e saj ndërkohë ajo është shprehur se të ardhurat që të merren nga shitja e këtyre maskave do t’i jap për bamirësi.

Maggie De Block,

Kujtojmë se së fundmi mbajtja e maskave në Belgjikë është bërë e detyrueshme në ambjentet e mbyllura, përfshirë marketet, kinematë dhe muzetë.  Ndërkohë  ditën e djeshme në Belgjikë, që nga marsi nuk është raportuar asnjë viktimë nga koronavirusi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:lesoir.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment