Showbiz

Fotot e fundit të Freddie Mercury, këngëtari kockë e lëkurë dhe në gjendje të mjerueshme para se të vdiste nga SIDA

Zërat për gjendjen e tij shëndetësore qarkullonin që në vitin 1986, teksa u spekulua se këngëtari kishte bërë analizat për HIV. Një vit më pas në 1986, grupi QEEN ndërpreu turin botëror, gjë që I shtoi më shumë dyshimet.
Featured image of article: Fotot e fundit të Freddie Mercury, këngëtari kockë e lëkurë dhe në gjendje të mjerueshme para se të vdiste nga SIDA
Përditësuar:

TIRANË– Fotot e mëposhtme tregojnë disa nga momentet dhe daljet më të fundit publike të artistit Freddie Mercury, i cili vdiq nga sëmundja e SIDA-s 30 vite më parë. Vokalisti i Queen vdiq vetëm 24 orë pasi e deklaroi publikisht se vuante nga virusi HIV/AIDS.

Zërat për gjendjen e tij shëndetësore qarkullonin që në vitin 1986, teksa u spekulua se këngëtari kishte bërë analizat për HIV. Një vit më pas në 1986, grupi Queen ndërpreu turin botëror, gjë që i shtoi më shumë dyshimet.

Ndërsa këto foto që iu risjellim sot tregojnë gjendjen e mjerueshme të këngëtarit, , emri i vërtetë i të cilit ishte Farrokh Bulsara, i dobët dhe me humbje peshe të konsiderueshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në datën 3 shtator 1991 artisti është parë pothuajse si skelet jashtë shtëpisë së tij.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment