Aktualitet

FOTOT/ Vajza bëni gati rrobat e banjës, Durrësi ndez “motorët” për plazh, metoda e pazakontë sesi po vihen çadrat në rërë

Siç shihet dhe nga fotot e LSA, ka nisur ndërtimi i çadrave, por ndryshe nga vitet e tjera këtë herë largësia mes tyre do jetë më e madhe, që shkon në 2 metra.

DURRËS- COVID-19 ka paralizuar të gjthë Botën dhe na ky virus nuk ka shpëtuar as Shqipëria. Por edhe pse është një situatë e rënduar, Durrësi ka nisur përgatijen për sezonin e verës.

Siç shihet dhe nga fotot e LSA, ka nisur ndërtimi i çadrave, por ndryshe nga vitet e tjera këtë herë largësia mes tyre do jetë më e madhe, që shkon në 2 metra.

Pritet që Shqipëria të mos e humbasë sezonin turistik dhe ministri i Turzmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, është shprehur se do pritet dhe turistë të huaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prandaj të gjithë të bëjnë gati rrobat e banjës dhe të presin lehtësimin e masave nga qeveria, pasi plazhi në Durrës tashmë është gati. 

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment