Rajoni

FOTOT/ Covidi prek edhe monumentet, në Prizren Gjergj Kastrioti dhe Adem Jashari nuk njihen

Bustet e figurave te Gjergj Kastriotit dhe Adem Jasharit ne Prizren nuk njihen.
Featured image of article: FOTOT/ Covidi prek edhe monumentet, në Prizren Gjergj Kastrioti dhe Adem Jashari nuk njihen Adem Jashari, Gjergj Kastrioti

PRIZREN– Dy monumentet historike në qytetin e Prizrenit, të Gjergj Kastriotit dhe Adem Jasharit kanë tërhequr vëmendjen e qytetarëve për transformimin që iu është bërë.

Nëse poshtë monumenteve nuk do ishte i shkruar emri me siguri qytetarët do ishin shumë konfuzë për të gjetur se kush është figura e njohur. Fytyrat e deformuara, trupat po ashtu është ajo që vihet re kur shihen fotot me imtësi.

Busti i Skëndërbeut në Prizren është shumë ndryshe nga ai që ndodhet në qëndër të Tiranës. Kjo mund të quhet si neglizhencë e Bashkisë së Prizrenit dhe punonjësve që ndërtuan bustin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mos vallë pandemia ka ndikuar në realizimin e monumenteve më cilësore dhe më të qarta?

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment