Aktualitet

FOTOT/ Biond, sytë blu, me muskuj e tatuazhe, ky është Andi Maloku, ish-polici i Krujës që gjeti vdekjen pas plumbave në Shkozet

Maloku, ish-efektiv policie në Krujë mori dy plumba, një në shtyllë kurrizore dhe një në kraharor teksa mundohej të nxirrte makinën nga rruga, ditën që Ndoja u sulmua nga dy kallashnikovë pranë mbikalimit të Shkozetit.
Featured image of article: FOTOT/ Biond, sytë blu, me muskuj e tatuazhe, ky është Andi Maloku, ish-polici i Krujës që gjeti vdekjen pas plumbave në Shkozet Andi Maloku dhe atentati

TIRANË– Personi që shikoni në foto është Andi Maloku, shoferi i prokurorit Arjan Ndoja që ndërroi jetë sot në Spitalin e Traumës pas 6 ditësh agoni. 30-vjeçari me sytë blu, bjond dhe me trupin plot muskuj gjeti vdekjen sot në shtratin e spitalit pasi nuk u mbijetoi dot plumbave që mori gjatë atentit të 1-nëntorit.

Maloku, ish-efektiv policie në Krujë mori dy plumba, një në shtyllë kurrizore dhe një në kraharor teksa mundohej të nxirrte makinën nga rruga, ditën që Ndoja u sulmua nga dy kallashnikovë pranë mbikalimit të Shkozetit.

Të plagosur mbetën edhe prokurori bashkë me mikun e tij Landi Muharremi, që ndodhej në të njëjtin automjet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pavarësisht ndihmës mjekësore që mori në Spitalin e Traumës, ish-efektivi i policisë nuk u ka shpëtuar dot plagëve të marra dhe sot, gjashtë ditë pas atentatit ka ndërruar jetë.

Menjëherë pas lajmit të hidhur, nëna e 30-vjeçarit ka vënë kujën në spital duke qarë e duke bërtitur me fjalët: Obobo çuni, o Andi! O Zot…

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “FOTOT/ Biond, sytë blu, me muskuj e tatuazhe, ky është Andi Maloku, ish-polici i Krujës që gjeti vdekjen pas plumbave në Shkozet

  1. e shkreta nene te veje ne dhe djalin ne moshen me te bukur …zoti i dhente fuqi ta perballoje kete dhimbje …

Shto Koment