Sport

Foton e tij e kishte tatuazh në trup/ Detajet e një vdekje plot mistere: Maradona ndërroi jetë në të njëjtën datë si idhulli i tij Fidel Kastro

FOTO
Ikona u futbollit humbi jetën nga më 25 nëntor nga një arrest kardiak, ndërkohë po më 26 nëntor të katër viteve më parë kishte ndërruar jetë edhe komunistit kubanez, Fidel Kastro. Maradona e cilësonte këtë të fundit si një njeri i paarritshëm, ku dhe e kishte bërë edhe tatuazh në trup. 
Featured image of article: Foton e tij e kishte tatuazh në trup/ Detajet e një vdekje plot mistere: Maradona ndërroi jetë në të njëjtën datë si idhulli i tij Fidel Kastro Diego Armando Maradona

ARGJENTINË- Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit, humbi jetën në të njëjtën ditë kur vdiq dhe idhulli e tij.

Ikona u futbollit humbi jetën nga më 25 nëntor nga një arrest kardiak, ndërkohë po më 26 nëntor të katër viteve më parë kishte ndërruar jetë edhe komunistit kubanez, Fidel Kastro. Maradona e cilësonte këtë të fundit si një njeri i paarritshëm, ku dhe e kishte bërë edhe tatuazh në trup.

Ndërkohë, në disa foto të publikuara nga mediat e huaja shihet se nuk kanë munguar as takimet e shpeshta dhe miqësia e Diegos me ish-udhëheqësit e tjerë komunistë të amerikës latine, si Evo Morales apo Hugo Chavez.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Maradona ndërroi jetë më 25 nëntor. Legjenda e futbollit mbylli sytë në moshën 60-vjeçare pas një arresti kardiak.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment