Politike

FOTOLAJM/ Rrahman Rraja, ‘në alarm’ pas lajmeve që lexon në celualar

Teksa qëndron ulur në një bar kafe, Rraja duket i shqetësuar, ndërsa lexon lajme ose mesazhe që i vijnë në celularin e tij,
Featured image of article: FOTOLAJM/ Rrahman Rraja, ‘në alarm’ pas lajmeve që lexon në celualar Rrahman Rraja

TIRANË- Deputeti socialist, Rrahman Rraja, është parë në terren i angazhuar për të ndihmuar komunitetin e tij, pasi zona e Thumanës u godit rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në një foto të siguruar nga ‘Panorama Plus’, shihet Rraja, teksa është duke pirë kafe në një lokal, duket i shqetësuar, ndërsa lexon lajme ose mesazhe që i vijnë në celularin e tij,

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

51 persona të vdekur, 913 të plagosur dhe 47 të shpëtuar, ky është bilanci i tërmetit. Kërkimet në Thumanë  dhe Durrës  janë mbyllur. Toka vijon të dridhet. Tashmë ka nisur puna për identifikimin e dëmeve dhe paralelisht po mblidhen fonde.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment