Aktualitet

FOTOLAJM/ Momentet kur i shëruari del nga Infektivi pasi ka fituar betejën me COVID-19

Tashmë, i moshuari e ka fituar betejën e me Covid-19, edhe pse do t'i duhet të izolohet në banesë, si pasojë e kushteve të krijuara nga Covid-19.
Featured image of article: FOTOLAJM/ Momentet kur i shëruari del nga Infektivi pasi ka fituar betejën me COVID-19 Momenti kur i moshuari lë Infektivin

TIRANË– Fotot që po shikoni tregojnë momntin kur 77-vjeçari nga Korça lë ambientet e Infektivit për t’u kthyer pranë familjes së tij. Tashmë, i moshuari e ka fituar betejën e me Covid-19, edhe pse do t’i duhet të izolohet në banesë, si pasojë e kushteve të krijuara nga Covid-19.

Momenti kur i moshuari lë Infektivin

I veshur me të zeza dhe me maskë, burri i thinjur hipën mbi auto-ambulancë për t’u kthyer në gjirin e familjes.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Momenti kur i moshuari lë Infektivin

Numri i të shëruarve në Shqipëri ka shkuar në 89. Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se numri i personave të infektuar në vendin tonë ka shkuar në 304. 16 persona kanë ndërruar jetë.  Në 24 orët e fundit janë shënuar 12 raste të reja në Shkodër. Po kështu, harta e rasteve është zgjeruar edhe në Tiranë, Durrës, Fier, Lezhë, Mirditë e Kavajë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment