Televizion

FOTO+VD/ Gazetarët e “Ora News” i vënë “kyçin gojës”, protestë simbolike brenda televizionit

Gazetarët e Ora News gjatë një interviste vendosën që të dalin në skenë me një kryq të vendosur në gojë për të simbolizuar se mediave shqiptare po u ndalohet fjala e lirë
Featured image of article: FOTO+VD/ Gazetarët e “Ora News” i vënë “kyçin gojës”, protestë simbolike brenda televizionit gazetaret e ora news
Përditësuar:

TIRANË- Gazetarët e “Ora News” gjatë transmetimit të një emisioni vendosën që të dilnin në skenë me një kryq të vendosur në gojë për të simbolizuar pengimin e fjalës së lirë.

Ky veprim është ndërmarrë në formë proteste, ndaj sekuestrimit të pasurisë së pronarit të tyre Ylli Ndroqi, ndërkohë që nuk dihet nëse media do të vijojë ende transmetimin. 

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion, sekuestroi sot pasuritë e botuesit dhe pronarit të Ora Neës, Ylli Ndroqi. SPAK thotë se familja Ndroqi ka një nivel të pajustifikuar ekonomik dhe se këto pasuri janë përfituar nga veprimtaria që sipas SPAK, Ndroqi ka patur në vendin tonë, Turqi dhe Itali.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(I.A/dosja.al)

Shto Koment