Sport

FOTOLAJM/ FSHF “lë nam” para të ftuarve europianë, bën gafë me shkrimin në anglisht

Siç edhe shihet në foton më poshtë, FSHF ka bërë një gafë që në fjalën e parë, pasi fjalën “inauguration” (inaugurim, ose përurim) e ka shkruar “inaguration”.
Featured image of article: FOTOLAJM/ FSHF “lë nam” para të ftuarve europianë, bën gafë me shkrimin në anglisht Armando Duka, President i FSHF

TIRANË- Federata Shqiptare e Futbollit ka inauguruar sot stadiumin e ri, “Air Albania”, me aktivitet të ngeshura. I ftuar nderi në inaugurimin e impiantit të ri ishte dhe Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, i cili kishte ardhur në Shqipëri së bashku me një delegacion.

Në mbrëmje pak para nisjes së ndeshjes, Duka, Ceferin dhe Rama në ceremoninë e përurimit mbajtën dhe një fjalë të rastit, ku pas tyre ishte një tabelë informuarse për këtë ceremoni.

Tabela me gabime

E shkruar në anglisht, tabela kishte disa gabime, pasi një prej fjalëve nuk ishte në formën e saj korrekte. Siç edhe shihet në foton më poshtë, FSHF ka bërë një gafë që në fjalën e parë, pasi fjalën “inauguration” (inaugurim, ose përurim) e ka shkruar “inaguration”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fjalës “inauguration” në anglisht i mungon gërma “u”, e cila siç duket është harruar nga FSHF. 

(A.B. Dojsa.al)

 

Shto Koment