Aktualitet

Fotografonte votën, pezullohet procesi i votimit në Vlorë, mbërrin policia dhe prokuroria

Ngjarja ka ndodhur pranë shkollës Industriale në Vlorë, ku komisionerët e kanë mbajtur në procesverbal. 
Featured image of article: Fotografonte votën, pezullohet procesi i votimit në Vlorë, mbërrin policia dhe prokuroria Pamje nga procesi i votimit

VLORË– Një tjetër incident ka ndodhur ditën e sotme në një qendër votimi. Në Vlorë, një person është kapur sërish duke fotografuar votën.

Pas rastit të denoncuar nga kandidati për deputet i Partisë Demokratike në Vlorë, Artird Hoxha ku një qytetar ka fotografuar votën, një tjetër person gjithashtu është konstatuar që ka fotografuar votën.

Ngjarja ka ndodhur pranë shkollës Industriale në Vlorë, ku komisionerët e kanë mbajtur në procesverbal.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Procesi i votimit has probleme! Dështon identifikimi biometrik në mbi 100 qendra votimi në të gjithë Shqipërinë, mungojnë komisionerët! (INCIDENTET)

(a.b)/dosja.al

Shto Koment