Dikur

Të fejuar e të buzëqeshur, del fotoja e parë e mbretit Zog me Mbretëreshën Geraldinë në Francë

Kjo është fotografia e parë e të fejuarave, e shkrepur në pallatin mbretëror në Francë.
Featured image of article: Të fejuar e të buzëqeshur, del fotoja e parë e mbretit Zog me Mbretëreshën Geraldinë në Francë Mbreti Zog dhe Geraldina

“Paris-soir” ka botuar, të dielën e 12 shkurtit 1938, në faqen n°16, fotografinë e parë të mbretit Zog dhe konteshës Geraldinë, e shkrepur asokohe në pallatin mbretëror në Tiranë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar.

Madhëria e Tij Zogu, mbret i Shqipërisë, së shpejti do të martohet me konteshën e re Geraldina Apponyi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo është fotografia e parë e të fejuarave, e shkrepur në pallatin mbretëror në Tiranë.

Mbreti Zog dhe Geraldina

Shto Koment