Bota

FOTOGALERI/ Konkursi i bukurisë mes gardianeve të burgut në Rusi që po çmend rrjetin

Konkursi i Sistemit Penal Miss 2021 shikon rojet femra nga e gjithë Rusia të paraqesin një video të shkurtër në të cilën pritet të kërcejnë, të lavdërojnë profesionin e tyre, të reklamojnë bukurinë e rajonit të tyre dhe të pretendojnë se janë një objekt muze.

RUSI- Një konkurs bukurie për oficerët e burgjeve ruse është kritikuar ashpër nga aktivistët për ‘objektivizimin e grave’.

Konkursi i Sistemit Penal Miss 2021 shikon rojet femra nga e gjithë Rusia të paraqesin një video të shkurtër në të cilën pritet të kërcejnë, të lavdërojnë profesionin e tyre, të reklamojnë bukurinë e rajonit të tyre dhe të pretendojnë se janë një objekt muze.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ata gjithashtu paraqesin fotografi të tyre në uniformën e tyre të burgut dhe në veshjet e mbrëmjes që do të gjykohen nga një panel kryesisht mashkullor si dhe në një sondazh në internet para se të zgjidhet një fitues.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment