BotaKuriozitete

FOTO- Gjiganti i videove mposht Tik Tok, del ”Youtube Shorts”… momentet më pikante do hidhen direkt në platformë

Youtube mposhtë Tik Tok duke nxjerr versionin më të ri '' Youtube Shorts''

SHBA- Ndërsa fati i TikTok në SH.B.A. mbetet i errët, YouTube sot njoftoi fillimin e një eksperience të re video në formën e shkurtër që po e quan YouTube Shorts.

Karakteristika do t’u lejojë përdoruesve, fillimisht do hapet në Indi, duke ngarkuar video me 15 sekonda ose më pak me formë të shkurtër dhe perdorimi i një seri të re mjetesh të krijuese, duke përfshirë një kamera me shumë segmente, të ngjashëm me TikTok, kontrollet e shpejtësisë dhe një kohëmatës dhe një veçori të numërimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Videot gjithashtu mund të vendosen me muzikë, falë YouTube që do ketë qasje me një album të madhe këngësh do të thotë se do të vazhdojë të rritet me kalimin e kohës.

Shto Koment