Futbollisti kosovar u zëvendësua në minutën e 58-ë të takimit ndërsa u pa që fashoi kofshën e majtë të këmbës
Featured image of article: FOTO/Werder Bremen fiton, por mbyllet keq ndeshja për Rashicën, futbollisti i Kosovës lë ndeshjen i dëmtuar Milot Rashica

GJERMANI-Werder Bremen arriti të marrë një fitore të rëndësishme ndaj Schalke 04 në transfertë me shifrat 1-0. Sukses i rëndësishëm për skuadrën ku aktivizohet sulmuesi Milot Rashica për objektivin mbijetesë.

Megjithatë futbollisti kosovar u zëvendësua në minutën e 58-ë të takimit ndërsa u pa që fashoi kofshën e majtë të këmbës.Nuk dihet ende shkalla e dëmtimit të 23-vjeçarit.

Rashica i dëmtuar

Ai asistoi golin e vetëm të takimit. Me fitoren e sotme, Werderi shpreson se mund t’ia dalë të qëndrojë në eliën e futbollit gjerman.