Bota

Foto virale në rrjet/ Dhjetra policë në Kinë merren me një protestues, e rrethojnë me gardhe hekuri

Në Kinë kanë shpërthyer protestat pasi shumica janë kundër projektligjit që lejon ekstradimin.
Featured image of article: Foto virale në rrjet/ Dhjetra policë në Kinë merren me një protestues, e rrethojnë me gardhe hekuri Fotoja virale, protestuesi në Kinë

Kinë- Nuk kanë munguar edhe protestat në Hong Kong të Kinës. Protestuesit të cilët kanë  protestuar para parlament  anë larguar nga policia me gaz-lotsjellës dhe ujë.  Nuk ka munguar edhe gjuajtja me plumba gome nga ana e policisë.

Mijëra studentë dhe të rinj kanë protestuar  kundër një projekt-ligji që do të lejojë ekstradimin në territorin e Kinës.

Por në rrjet është bërë virale një foto, ku një person proteston i vetëm dhe ndërkohë është i rrethuar nga policia.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dhjetëra policë me sytë nga  protestuesi, ndaj të cilit kanë lëshuar edhe ujin.

Burimi: News.com 

J.V/Dosja.al

Shto Koment