Bota

FOTO/U fundos para një viti, nxirret në bregdet anija me 4200 makina në të  

Në momentin që anija është nxjerr në bregdet është ndarë në dysh duke dalë mijëra makina nga ajo.

SHBA-Një anije në SHBA pasi është nxjerr nga deti është ndarë në dysh. Anija u fundos rreth një vit më parë në brigjet e Xheorxhias në SHBA. Në momentin që anija është nxjerr në bregdet është ndarë në dysh duke dalë mijëra makina nga ajo.

Anija raportohet se kishte brenda rreth 4200 makina në momentin që u fundos. Anija ishte 182 metra e gjatë dhe vinte nga Koreja e Veriut. Ajo do të ndahet në 8 pjesë për të larguar të gjitha makinat nga ajo dhe më pas do të dërgohet në Luiziana për skrap.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Anija “Golden Ray” u mbyt në shtator të vitit 2019, disa orë pasi u largua nga porti i Xheorxhias.

(I.A/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment